Forex VPS
PERBANDINGAN

Jom lihat perbandingan di antara Kategori yang ZaFVPS tawarkan.

Spesifikasi utama di ZaFVPS

NVMe Enterprise

VPS anda akan dilengkapi dengan storan NVMe gred Enterprise. Kelajuan sehingga 3000 MB dalam sesaat.

DDR4 RAM

VPS dalam kategori ini menggunakan DDR4 dan telah dioptimize agar pengalaman menggunakannya seperti penggunaan individu.

MT4 Portable

Setiap VPS telah dilengkapi dengan MT4 Portable bersama-sama shortcut yang tersendiri.

Tidak lengkap, sekiranya anda ingin menggunakan VPS tanpa mengetahui latency antara VPS anda dengan Server broker.

APAKAH LATENCY?

Latency rendah adalah lebih baik. Latency pada VPS adalah merujuk kepada berapa lamakah masa yang diperlukan untuk penghantaran dan penerimaan data atau isyarat ke destinasi. Setiap broker mempunyai destinasi server yang berbeza, namun kebanyakannya berpusat di Eropah seperti London, dan Amsterdam.


Maklumat lanjut berkenaan Latency, anda boleh dapatkan di sini. 

Senarai Keputusan Latency antara VPS dan Server

BrokerLogoStandardPremiumHyperUltraExclusive
Axim Trade25024511230
CK Markets1502450.500.50155
Darwinex143227
FBS1861.81.87.5
Forex4you1611.81.810
Fullerton Market2063311
FXTM12101.41.41.5
GMI Edge19018033331
HotForex12101.51.51.5
ICMarket90751.51.575
InstaForex0.520151511
Juno185339
JustForex85783376
LiteForex12121.41.41.5
MFM Securities1811338.5
OctaFX2041.51.59
Profitto1254.54.56
RoboForex12153.53.53.5
Tickmill1641.31.36.5
Tifia1461.61.61.5
XM23104.54.510
XSocio Markets1621.41.46.5
Koleksi latency Forex VPS kategori Standard, Premium, Hyper, Ultra dan Exclusive

Sekiranya anda tidak menjumpai keputusan latency server broker yang ingin digunakan, hubungi kami untuk dimasukkan ke dalam senarai di atas. KLIK DI SINI
Bagi kategori Hyper, Ultra, dan Exclusive, keputusan latency adalah berdasarkan jarak antara server broker dengan VPS di lokasi paling hampir.

Kenapa anda perlu dapatkan Forex VPS daripada kami?

 Kelajuan vCPU yang konsisten
Minima 2GB RAM
 NVMe Enterprise Grade!
Tiada Overselling
Full Administrator Access
Remote Desktop Connection Access
1 IPv4
Low Latency

Perbandingan dengan kategori lain

Kami menyediakan pelbagai kategori yang berlainan spesifikasi dan juga lokasi. Jika anda mahukan maklumat lebih lanjut, sila klik pada pautan.

 

Standard

Premium

Hyper

Ultra

Exclusive

Harga bermula dariMYR 48/blnMYR 80/blnMYR 100/blnMYR 128/blnMYR 180/bln
Perbandingan spesifikasi VPS
vCPU bermula dari1 vCPU2 vCPU1 vCPU1 vCPU2 vCPU
Kelajuan vCPU2.2 GHz2.2 GHz2.5 GHz3.2 GHz3.8 GHz
RAM bermula dari2 GB2 GB2 GB2 GB2 GB
Storage NVMe bermula dari20 GB30 GB55 GB64 GB25 GB
Purata Latency30 ms8 ms5 ms5 ms5 ms
IP Address1 IP Tetap1 IP Tetap1 IP Tetap1 IP Tetap1 IP Tetap
LokasiFalkensteinLondonLondon
Amsterdam
Singapore
Tokyo
London
Amsterdam
Singapore
Tokyo
Amsterdam
Singapore*Singapore bermula Jan 2021
MT4 Portable
Administrator AccessFull AccessFull AccessFull AccessFull AccessFull Access
Remote Desktop Connection
Windows 2012 R2 StandardWindows Server 2012 R2 Standard with Evaluation 180 days Windows Server 2012 R2 Standard with Evaluation 180 daysWindows Server 2012 R2 Standard with Evaluation 180 daysWindows Server 2012 R2 Standard with Evaluation 180 daysWindows Server 2012 R2 Standard with Evaluation 180 days
Cadangan Kesesuaian Penggunaan Expert Advisor
Candle Close
Tick (Low to Medium Frequency)
CopyTrade
High Frequency