Forex VPS
Latency

Latency – Kelajuan dan kecepatan yang diperlukan

Apakah maksud Latency?

Ramai orang mungkin pernah mendengar istilah latency digunakan sebelumnya tetapi apa sebenarnya latency? Dari segi latensi rangkaian, ini dapat ditentukan oleh waktu yang diperlukan untuk permintaan perjalanan dari pengirim ke penerima dan bagi penerima untuk memproses permintaan itu. Dengan kata lain, waktu perjalanan pergi balik dari penyemak imbas ke pelayan.

Sudah tentu diinginkan untuk masa ini agar tetap sedekat mungkin dengan 0, namun, ada beberapa hal yang dapat dilakukan sehingga masa latensi anda tetap rendah.

Diterjemah dari laman web KeyCDN

 

Apakah kegunaan Latency pada MetaTrader?

Secara teorinya, semakin rendah latency semakin baik penghantaran dan penerimaan data di antara Terminal MetaTrader dengan Server MetaTrader di Broker.

Untuk melakukan semakan latency, anda boleh lihat seperti mana di bawah :

Bagaimana ZaFVPS membuat kiraan latency?

Di ZaFVPS, kami gunakan beberapa cara untuk mendapatkan bacaan latency.

Menerusi Terminal MetaTrader
Seperti mana gambarajah di atas, kami dapatkan bacaan latency dari Terminal MetaTrader sendiri.

Menerusi Dapatan Data “Ping”
Terminal MetaTrader bersambung secara langsung pada Server MetaTrader menerusi dua sambungan, iaitu Authentication Server dan Data Server.

Terdapat broker yang menggunakan Authentication Server yang tidak sama lokasi (Data Center) dengan Data Server selain membuat penambahan ke atas ciri-ciri keselamatan bagi melindungi Server daripada serangan-serangan siber.

Namun, ini tidak menjadi masalah, kerana data server merupakan sumber utama kepada perolehan sebenar.

Bagi keadaan seperti ini, kami mengesan lokasi Data Server yang disediakan broker, dan berusaha menyediakan perkhidmatan VPS yang mempunyai latency rendah ke Data Server berbanding Authentication Server.

Ujian Latency terus ke Data Server

Senarai Keputusan Latency antara VPS dan Server

BrokerLogoStandardPremiumHyperUltraExclusive
Axim Trade25024511230
CK Markets1502450.500.50155
Darwinex143227
FBS1861.81.87.5
Forex4you1611.81.810
Fullerton Market2063311
FXTM12101.41.41.5
GMI Edge19018033331
HotForex12101.51.51.5
ICMarket90751.51.575
InstaForex0.520151511
Juno185339
JustForex85783376
LiteForex12121.41.41.5
MFM Securities1811338.5
OctaFX2041.51.59
Profitto1254.54.56
RoboForex12153.53.53.5
Tickmill1641.31.36.5
Tifia1461.61.61.5
XM23104.54.510
XSocio Markets1621.41.46.5
Koleksi latency Forex VPS kategori Standard, Premium, Hyper, Ultra dan Exclusive

Sekiranya anda tidak menjumpai keputusan latency server broker yang ingin digunakan, hubungi kami untuk dimasukkan ke dalam senarai di atas. KLIK DI SINI
Bagi kategori Hyper, Ultra, dan Exclusive, keputusan latency adalah berdasarkan jarak antara server broker dengan VPS di lokasi paling hampir.

Perbandingan dengan kategori lain

Selain daripada kategori pakej di atas, kami juga menyediakan pelbagai kategori yang berlainan spesifikasi dan juga lokasi. Jika anda mahukan maklumat lebih lanjut, sila klik pada pautan.

 

Standard

Premium

Hyper

Ultra

Exclusive

Harga bermula dari MYR 48/bln MYR 80/bln MYR 100/bln MYR 128/bln MYR 180/bln
Perbandingan spesifikasi VPS
vCPU bermula dari 1 vCPU 2 vCPU 1 vCPU 1 vCPU 2 vCPU
Kelajuan vCPU 2.2 GHz 2.2 GHz 2.5 GHz 3.2 GHz 3.8 GHz
RAM bermula dari 2 GB 2 GB 2 GB 2 GB 2 GB
Storage NVMe bermula dari 20 GB 30 GB 55 GB 64 GB 25 GB
Purata Latency 30 ms 8 ms 5 ms 5 ms 5 ms
IP Address 1 IP Tetap 1 IP Tetap 1 IP Tetap 1 IP Tetap 1 IP Tetap
Lokasi Falkenstein London London
Amsterdam
Singapore
Tokyo
London
Amsterdam
Singapore
Tokyo
Amsterdam
Singapore*Singapore bermula Jan 2021
MT4 Portable
Administrator Access Full Access Full Access Full Access Full Access Full Access
Remote Desktop Connection
Windows 2012 R2 Standard Windows Server 2012 R2 Standard with Evaluation 180 days  Windows Server 2012 R2 Standard with Evaluation 180 days Windows Server 2012 R2 Standard with Evaluation 180 days Windows Server 2012 R2 Standard with Evaluation 180 days Windows Server 2012 R2 Standard with Evaluation 180 days
Cadangan Kesesuaian Penggunaan Expert Advisor
Candle Close
Tick (Low to Medium Frequency)
CopyTrade
High Frequency